Porazom od Dubrovnika Orebić se gotovo oprostio s nadama za osvajanje prvog mjesta

U utakmici 12. kola 1. županijske nogometne lige koju organizira Nogometni savez Dubrovačko – neretvanske županije Orebić je danas na Trstenici izgubio od Dubrovnika 1919. rezultatom 2:3.

Nakon što je Orebić slavio protiv Dubrovnika već dva puta ove sezone, treći je ogled pripao Dubrovčanima. U prvom poluvremenu je gol šutom sa 30tak metara postigao Goran Šorgić u 21. minuti, a isti igrač zabija i u prvoj minuti nastavka. Na 3:0 za Dubrovnik povisio je Denis Kocić u 80. minuti.

Nakon toga uslijedilo je razdoblje pritiska domaćina koji je rezultirao prvo golom Tina Bikića u 88. minuti, a odmah nakon toga i Darija Mrgudića u 90.’ Na samom kraju utakmice još je jedna lopta završila u mreži gostujuće momčadi, ali je gol Orebića poništen nakon što je međašnji sudac Mato Obšivač označio dvojbeno zaleđe, koje mnogi akteri susreta ocjenjuju nepostojećim

Ovim je porazom Orebić izgubio gotovo sve šanse za osvajanje prvog mjesta, jer uz preostala 3 kola za vodećim Dubrovnikom zaostaje velikih 6 bodova. Unatoč važnosti utakmica je odigrana korektno, pa nije dosuđen nijedan žuti ili crveni karton.

Potomski Grk je u Krvavcu također poražen – rezultatom 3:2 od domaćeg Krvavca.