Ovogodišnja ‘Noć muzeja 2017.’ obilježena je u petak, 27. siječnja i u orebićkom Pomorskom muzeju.
Kako je tema ovogodišnje, 12. po redu manifestacije u organizaciji Hrvatskog muzejskog društva bila ‘Glazba i glazbeni velikani i njihov utjecaj na društvo’ – prigodan program uz ples i glazbu priredili su učenici Osnovne škole Orebić. Nastupila je ‘mala Poloneza’ i učenici Glazbene škole, te ženska klapa Nava.
Posjetitelji su također mogli razgledati stalan postav Pomorskog muzeja u Orebiću. Manifestaciju su domaćim delicijama zaokružile aktivistice pelješkog ogranka Lige protiv raka Pelješac Korčula Lastovo Mljet.
Noć muzeja međunarodna je manifestacija prvi put održana u Njemačkoj 1998. godine, a u Hrvatskoj se održava od 2005. godine. Ovogodišnja Noć muzeja održana je na više od 230 lokacija u 110 gradova i općina, a u njoj je sudjelovalo preko 200 tisuća posjetitelja.