Parlamentarni izbori 2020 – kako je glasala općina Orebić?

Foto: DIP

Nakon što su obrađeni rezultati sa svih 11 biračkih mjesta na području općine Orebić jasno je da je pobjedu na biralištima u našoj Općini odnio HDZ.

S rezultatom od 820 glasova ili 45,45% ovdje je i nešto uspješniji od prosjeka naše izborne jedinice gdje ima blizu 41%. Slijedi ‘Restart’ koalicija koja je ostvarila rezultat od 383 glasa odnosno 21,23% slično kao gotovo 21% kojih su osvojili  na razini X. izborne jedinice. Treća politička snaga na području općine, kao i naše izborne jedinice je MOST, koji je osvojio 214 glasova ili 11,86% što je također  slično ukupnom rezultatu na razini naše izborne jedinice od oko 12%. Zamišljen iizborni  prag prešla bi još koalicija Domovinskog pokreta koja je osvojila 138 glasova ili 7,64%, značajno manje od oko 10% koje imaju na razini cijele izborne jedinice.

Nešto zapaženiji rezultat ostvarili su još MOŽEMO! i koalicija IP, PAMETNO FOKUS s osvojenih 64, odnosno 62 glasa.

U našoj izbornoj jedinici HDZ osvaja 7 mandata, Restart 3, Most 2, a Domovinski pokret i IP/Fokus/Pametno po jedan mandat.

Na biračka mjesta općine Orebić odazvalo se 1.860 od ukupno upisanih 3.733 birača – odnosno 49,83%, što je nešto bolje od nacionalnog prosjeka od oko 47%. Nevažećim je proglašeno čak 56 listića odnosno 3,01%.

Prema broju osvojenih preferencijalnih glasova, napopularniji političar među biračima općine Orebić je HDZ-ov Branko Bačić koji je osvojio čak 335 glasova. Slijedi ga popularn HDZ-ov ministar zdravstva Vili Beroš s 210 glasove, pa SDP-ov Arsen Bauk sa 122 glasova. Kao i kod poretka stranaka i koalicija slijedeći su  Mostovci Božo Petrov (78) i ‘domaći’ kandidat Ivica Dajak sa 76 preferencijalnih glasova. Ruža Tomašić s liste koalicije Domovinskog pokreta dobila je 72 glasa.

Uskoro slijedi i detaljniiji pregled rezultata s područja općine Orebić s pregledom po biračkim mjestima naše općine.

 

Komentiraj sa Facebook-om | Morate biti prijavljeni na Facebook u web pregledniku