Pobjeda Orebića u Potomju

U općinskom derbiju I. ŽNL,  NK Orebić je u Potomju pobijedio Grk rezultatom 1:2.

Velik broj navijača koji su jučer došli na Haštrić podržati svoje ekipe mogao je uživati u napetoj i zanimljivoj utakmici i dobroj igri. Očekivano, Orebić koji drži drugo mjesto iza ove sezone neprikosnovenog Jadrana LP, je preuzeo inicijativu. Dominacija gostiju okrunjena je pogotkom Marka Tolja u 40. minuti susreta. Marko Tolj je također proglašen i igračem utakmice – sa svojih 16,5 godina predstavlja perspektivu orebićkog nogometa.

U drugom poluvremenu gosti su prelomili utakmicu golom svog najboljeg strijelca Ante Kordića u 57. minuti, a konačan rezultat postavio je Šešelj u 67′. Orebić je ovom pobjedom nešto čvršće zasjeo na drugu poziciju, dok je Grk potisnut na zadnje mjesto ljestvice 1. ŽNL.

U 2. ŽNL, Rât je poražen u gostima kod Žrnova rezultatom 0:1.